Konsolidace půjček

07.05.2015 06:45

Zažádat si o půjčku není vůbec žádný problém. Zdaleka náročnější je půjčku ve stanoveném termínu doplatit a nechytit se do takzvané dluhové pasti. Pokud jste si kdysi ale sjednali několik půjček najednou a v současné době nejste schopni splácet, můžete zažádat o takzvanou konsolidaci půjček.

 

Jedná se o vskutku velice praktickou variantu, kterou má ve svém portfoliu celá řada bankovních i nebankovních institucí.

Konsolidace půjček je vlastně produkt, který má podobu půjčky, sloužící k uhrazení všech Vašich stávajících půjček. Poté, co všechny Vaše úvěry splatíte, budete mít povinnost splácet pouze jednu půjčku, která Váš finanční rozpočet zatíží mnohem méně, než tomu bylo doposud.

 

Podle dnešních statistik a propočtů mají zájem o půjčky stále více osob. Mnoho z nich pak ale nejsou schopni své úvěry splácet. Pokud jste se bohužel do takové situace dostali i Vy, neberte tuto skutečnost rozhodně na lehkou váhu.

Bankovní společnosti mají striktní pravidla, která, pokud nedodržíte, pošlou Vám domů brzy exekutory.

Pokud nechcete přijít o svůj majetek, máte možnost využít nabídky konsolidaci půjček a vymýtit se tak ze spárů exekuce. 

 

Zažádat o konsolidaci půjček není náročná záležitost, je vcelku jednoduchá a zcela jistě jí zvládne každý, kdo o ní projeví zájem. Postačí Vám navštívit kteroukoliv pobočku firmy, která tento druh půjček poskytuje, přičemž je nutné si s sebou vzít dva osvědčení totožnosti a veškeré materiály ke stávajícím půjčkám, které máte zájem konsolidovat. Pracovník na dané pobočce data zadá do počítače, žádost vyhodnotí a během malé chvilky Vás uvědomí, zda vyhovujete požadavkům a zda vůbec půjčku dostanete.

 

Konsolidace půjček je výhodná nejen pro takzvané dlužníky, kteří mají problém splácet danou výši dluhů, ale i pro takové klienty, kteří mají horší paměť. Pokud měsíčně platíte více půjček, snadno se Vám může přihodit, že na některou zapomenete a tím se lehce dostanete na takzvanou černou listinu dlužníků, o což zcela jistě moc nestojíte.

 

Konsolidace půjček Vám vypomůže ve finanční krizi a Vy budete splácet pouze jednu jedinou splátku, čímž si ušetříte spoustu starostí a zbytečných peněz navíc.